Vücut Estetiği

BBL (Brazilya poposu)

Brezilya Poposu (BBL) Estetiği Nedir?

Brezilya poposu ameliyatını vücudunun orantılı olmasını istediği için yaptırır. Özellikle estetiğe önem veren kişiler kalçasının orantılı ve şekilli olmasını ister.

Vücut ölçülerinizin orantılı ve poponuzun iyi görünümlü olmasını istiyorsanız Brezilya kalçası ameliyatı olabilirsiniz. Brezilya poposu ameliyatında kullanılan teknik yağ transferidir.

Silikon yerine yağ transferi yöntemiyle ameliyat yapılması nedeniyle Brezilya kalçası estetiği bu kadar popüler hâle gelmiştir. Aynı şekilde popüler olan liposuction yöntemiyle vücudunuzdan alınan yağlar Brezilya kalçası operasyonunda kullanılarak dolgun kalçalara sahip olmanız sağlanır.

Brezilya poposu ameliyatıyla birlikte alt vücudunuzun orantılı olması sağlanır. Vücudunuzun alt kısmından memnun değilseniz BBL cerrahlarından bilgi alabilirsiniz.

Brezilya kalçası ameliyatının başarılı olmasını istiyorsanız kaliteli firmalarla anlaşmanız gerekir. Araştırma yapmanıza rağmen Brezilya kalçası estetiğini istediğiniz gibi yapacağına inandığınız bir cerrahla karşılaşmadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca Brezilya kalçası ameliyatıyla ilgili merak ettiğiniz sorularınızı sorarak gerekli bilgileri aldığınızdan emin olabilirsiniz. Örneğin Brezilya kalçası ameliyatının nasıl yapıldığı mevzusu birçok kişinin merak ettiği sorulardan biridir.

Brezilya Poposu (BBL) Estetiği Nasıl Yapılır?

Brezilya poposunda atılan ilk adım liposuction ile yağların alınmasıdır. Klasik liposuction cerrahi bir işlem olduğundan Brezilya kalçası ameliyatı için vaser liposuction yöntemi tercih edilir.

Böylece yağ alımı esnasında herhangi bir riskle karşılaşmazsınız. Liposuction ile alınan yağlarınız Brezilya poposunda yağ transferi yapmak için kullanılır.

Liposuction yöntemiyle alınan yağlar Brezilya kalçası ameliyatında transfer edilmek için hazırlanılır. Yağlar hazırlandıktan sonra BBL esnasında yağ enjeksiyonu belirlenen kısımlara uygulanarak operasyon tamamlanmış olur.

BBL operasyonunda normalinden fazla yağ enjeksiyonu yapıldığını düşünmüş olabilirsiniz. Bunun sebebi Brezilya kalçası ameliyatından sonra enjeksiyon edilen yağların bir kısmının erimesidir.

Brezilya Poposu (BBL) Kimler Yaptırabilir?

Brezilya kalçası diğer estetik ameliyatlara göre kesi atılmadan yapılan bir operasyon olduğu için çok sayıda insan tarafından tercih edilir. Fakat Brezilya kalçası operasyonu için uygun kategorisine giren kişiler vardır. Öncelikle protez takılmadan bir ameliyat gerçekleştirilmesini istiyorsanız Brezilya poposu tam sizin aradığınız türden bir operasyondur.

Kalçanızdaki sarkmalar çok fazla değilse Brezilya kalçası operasyonu yaptırabilirsiniz. Zaten bu durum BBL ameliyatından önce cerrahınızın kontrolleriyle belirlenebilen bir şeydir.

Eğer kalçanız Brezilya kalçası ameliyatına uygunsa yaptırmanız için herhangi bir engel oluşmaz. Diyelim ki BBL operasyonuna uygun bir kalçanız var ama vücudunuzun geri kalan bölgesinde yeteri kadar yağ yok.

Vücudunuzun geri kalan bölgelerinde yeteri kadar yağ yoksa BBL yaptırmanız uygun değildir. Çünkü Brezilya kalçası operasyonuna başlanmadan önce liposuction ile vücudunuzdan yağ alınarak enjeksiyon işlemi uygulanır.

Vücudunuzda yeteri kadar yağ olmadığında liposuction işlemi uygulanamaz ve Brezilya kalçasında gerçekleştirilen yağ enjeksiyonu yöntemi de mümkün olmaz. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi almak için Brezilya kalçası cerrahlarımızla iletişim kurabilirsiniz.

Brezilya Poposu (BBL) Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Birçok insan Brezilya kalçası ameliyatı olacağı zaman geçireceği süreyi merak ediyor. Bu bilgi hem Brezilya kalçası cerrahına hem de operasyon geçirecek kişiye bağlı olarak değişir.

BBL operasyonunda geçireceğiniz zaman vücut yapınıza, yağ oranınıza, ne kadar geniş bir bölgeye liposuction yapılacağına ve poponuza ne kadar işlem uygulanması gerektiği bu konuda belirleyici unsurlardır.

Brezilya poposu operasyonu olacağınız zaman cerrahınızla birlikte ameliyat planını konuşmalısınız. Cerrahınız BBL ameliyatını nasıl bir planla uygulamayı uygun görürse ona göre hareket etmeniz ameliyatın başarılı sonuçlanması açısından önemlidir.

Planın başarılı bir şekilde oluşturulması da alanında deneyimli Brezilya kalçası cerrahlarıyla anlaştığınız zaman mümkün olacak bir durumdur diyebiliriz.

Deneyimli Brezilya kalçası cerrahlarının profesyonel hizmet sunduğunu söylersek yanlış olmaz. Günümüzde BBL cerrahları araştırılırken genelde kaliteli ve profesyonel hizmet kavramları aynı anlamdaymış gibi değerlendirilir.

Fakat sektörde yeni olan Brezilya kalçası cerrahları kendilerini teknik olarak yetiştirdiğinde kaliteli hizmet sunabilir. Bu cerrahların BBL operasyonlarında profesyonel olabilmesi için sektörde deneyim sahibi olması ayırıcı özelliktir.

İyileşme Süreci Ne Kadardır?

Brezilya poposu cerrahınızla görüştüğünüz zaman operasyon sonrasında yapmanız gerekenler hakkında size bilgi verilir. Eğer Brezilya kalçası cerrahınıza dikkate alıp hiçbir uyarısını aksatmazsanız iyileşme süreciniz hızlı bir şekilde ilerler.

Brezilya kalçası operasyonu yaptıran kişiler genelde çok az ağrı hisseder. BBL operasyonlarından sonra hissedilen hafif ağrılar ağrı kesici sayesinde kısa sürede kontrol edilebilir.

Brezilya kalçası operasyonu tamamlandıktan iki hafta sonrasında kalçanızın üzerinde oturabilir ve uzanabilirsiniz. BBL ameliyatından sonra cerrahınız yalnızca yan ve yüzüstü pozisyonlarda yatmanızı önerir.

Bu durum Brezilya kalçası ameliyatından sonra tuvalet haricinde ayakta durmanızı ve yan, yüzüstü gibi pozisyonlarda yatmanızı gerekli kılar. Durumunuza bağlı olarak BBL cerrahınız rahat edebileceğiniz şekilde bir koltukta yastık aracılığıyla farklı pozisyonlarda oturmanıza müsaade edebilir.

Brezilya kalçası operasyonundan sonra normal bir şekilde oturmanız yaklaşık olacak şekilde 8 hafta sürer. Eğer sosyal yaşantınıza dönmek için fazla beklemek istemiyorsanız BBL cerrahınızın uyarılarını dinlemeli ve söylediklerini uygulamalısınız. Böylece BBL ameliyatından iki hafta sonra sosyal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Popo Estetiği Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Popo estetiği yaptırmak istediğiniz zaman birden fazla estetik çeşidiyle karşılaşma ihtimaliniz vardır. Bu çeşitler arasında Brezilya kalçası olduğu gibi kalça küçültme, dikleştirme ve dolgunlaştırma ameliyatları olarak size seçenekler sunulur. Kalçanıza uygulatmak istediğiniz popo estetiği hangisiyse cerrahlarla ona göre iletişim kurmalısınız.

Popo estetiği yaptırmak istediğinizde hangi yöntemlerin uygulanacağını bilmeniz hasta olarak doğal hakkınızdır. Popo estetiklerinde germe, kaldırma ve popo yapma yöntemleri uygulanabilir.

Tabii bu yöntemlerin uygulanabilmesi için BBL cerrahınızın yaptığı kontroller etkileyici bir faktördür. Poponuzun yapısına ve yağ oranınıza bağlı olarak uygulanacak yöntemler Brezilya kalçası ameliyatında değişkenlik gösterir diyebiliriz.

Popo Estetiği Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Brezilya poposu ameliyatına girmeden önce cerrahınızın uyarıları doğrultusunda hareket etmelisiniz. Cerrahınızın uyarıları Brezilya kalçası operasyonunun başarılı geçmesi ve ameliyat sonrasında herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmamanız açısından büyük önem taşır.

Eğer Brezilya kalçası ameliyatını ilgilendiren bir hastalık başınızdan geçtiyse bunu cerrahınıza söylemeyi ihmal etmemeniz gerekir. Brezilya poposu ameliyatını risksiz bir şekilde atlatmanızın etkili yollarından biri cerrahınızı iyi seçmenizdir.

Hiç cerrah tanımıyorsanız Brezilya kalçası operasyonu yaptıranların tavsiyesini dikkate alabilirsiniz. Ayrıca bizim BBL cerrahlarımızla görüşerek sağlıklı bir operasyon planı eşliğinde kalçanızın istediği görünümü alması için bir adım atabilirsiniz. BBL cerrahlarımızın son derece profesyonel olduğunu belirtmek isteriz.

X