Vücut Estetiği

Karın germe

Karın germe ameliyatları, doğumlar ve sık kilo alıp vermeye bağlı olarak gelişen ve ayrıca genetik olarak karın bölgesindeki olası estetik sorunlarını çözümlemeye yardımcı bir operasyondur. İç organlarımızın büyük bir kısmını korumaya yardımcı bir yapıya sahip olan karın bölgesi, ülkemizde bölgesel yağlanmanın en fazla görüldüğü alanlardan da birisidir.

Karın germe nedir?

Genişlemiş yağ tabakası, spor, diyet ve egzersize çoğu zaman yanıt veremez hale gelir. Ayrıca cilt yapısındaki çatlak adı verilen ve estetik dışı bir görüntüye sebep olan kolajen kırılmalarına bağlı deri sorunları da yine bölgesel olarak sorun teşkil ederler. Çoğunlukla yüksek kilolu bebeklerden sonra gözlemlenen karın kaslarındaki deformasyon, bu bölgenin artık kendisini taşıyamamasına ve sarkmasına da sebep olur.

Karın germe tam olarak neleri kapsar?

Karın germe operasyonunun cerrahi olarak ilgilendiği alan, son kaburga kemiğinin altından başlayan ve mons pubise kadar olan bölgedir. Mons pubis, Venüs tümseği olarak da geçen sezaryen dikişinin alt kısmındaki kabarık kıllı alandır. Karın bölgesindeki aşırı yağlanma sorunu sadece bayanların değil erkeklerin de muzdarip olduğu konuların başında geliyor. Özellikle karbonhidrat açısından yüksek değerli besinler tüketenlerde, karın bölgesinin daha fazla yağlandığını söyleyebiliriz.

Yağlanma, sıkı diyet listeleriyle önüne geçilmeye çabalansa da, hem cilt yapısının bozulması, hem de tamamen bu yağlanmadan kurtulmanın mümkün olmaması, karın germe operasyonlarını gündeme getirir. Bireyler zayıflasalar dahi genişlemiş ve sarkmış cilt dokusundan ve bugünün teknolojisiyle kurtulmanın mümkün olmadığı deri çatlaklarından ancak karın germe operasyonuyla başarılı sonuçlar elde edebilirler.

Bireyler diledikleri kıyafetleri giyememekten ve dahası sarkan bu doku sebebiyle öne eğilme gibi fiziksel hareketlerinin sınırlı kalmasından, bazı durumlarda terlemeye bağlı bakteri oluşumu sebebiyle hem psikolojik hem de sağlık açısından sorunlar yaşıyorlar.

Kimler karın germe ameliyatı yaptırabilir?

• Karın bölgesinde yağlanma olanlar
• Karın cilt dokusunda çatlak ve deri deformasyonu yaşayanlar
• İç karın kaslarında tahribat olanlar
• Sarma, deri fazlalığı, form kaybı yaşayanlar
• Estetik dışı bu görüntüden kurtulmak isteyenler

Tüm bu saydığımız profile sahipseniz, karın germe operasyonunu düşünebilirsiniz. Estetik International Sağlık Grubu bünyesinde gerçekleştirdiğimiz karın germe operasyonları, son derece iyi geri dönüşler aldığımız ve bireylere son derece konforlu bir hayat armağan eden estetik cerrahi uygulamaları arasında yer alıyor

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Karın germe ameliyatları genel anestezi altında yapılan cerrahi operasyonlardır. Sezaryen çizgisinin hemen içine atılan kesi ile operasyona başlanır. Karın içi kaslar sağlamlaştırılıp, sıkılaştırılır. Ardından sorunlu yağ tabakası bedenden uzaklaştırılır. Gerekiyorsa mons pubis ve bel oyuntusu yeniden tasarlanır. Eğer bayan hastalar meme bölgesindeki form kaybından da şikayetçi ise, karın germe operasyonuna meme büyütme estetiği de bu noktada uygulamaya dahil edilebilir. İsteğe bağlı yapılan bu kombin uygulamada bu haliyle memeye silikon implant için kesi yapılmaz, hazır açılan karın kesisinden göğüs bölgesine implant yerleştirilir. Sonrasında uzaklaştırılan deri alanı içinde yer alan göbek deliği için yeni yeni göbek deliği oluşturulur ve kesi kapatılır.

X