Vücut Estetiği

Meme protezi

Meme büyütme operasyonları, göğüslere hacim artırmaya veya asimetri sorununu çözümlemeye fayda sağlayan cerrahi girişimlerdir.

Meme estetiği nedir?

Meme dokusundaki form kaybı, kilo alıp vermeye, hamilelik sonrası yaşanan problemlere bağlı olarak gelişebilir veya doğuştan göğüslerde küçüklük problemi yaşanabilir. Zaman içerisinde tüm bu saydıklarımıza ek olarak bir de yaş alma ve yerçekimi faktörü eklenince, göğüslerde gözle görülür bir küçülme ve sarkma meydana gelir. Tüm bu olası sorunları çözümlemek amacıyla meme büyütme operasyonu yaptırabilir ve arzuladığınız meme büyüklüğüne kavuşabilirsiniz. Meme büyütme için çoğunlukla implant kullanılır veya Memeye Yağ Transferi başlığında inceleyebileceğiniz, yağ enjeksiyonu yapılabilir. Göğüs Büyütme ameliyatı ile silikon implant ile mümkün olabildiği gibi Yağ Transferi ile de mümkün olabilmekte ve oldukça doğal bir görünüme kavuşabilmektedir. Bu operasyon esnasında en dikkat edilmesi gereken göğüslerdeki simetri ve kişiye uygun görünümüdür.

Kişiye özel 3D simülasyon ile hastaya göğüs büyütme sonrası nasıl bir görünüme sahip olacağı gösterilir ve hasta ile birlikte doktor nasıl bir strateji oluşturacağının kararını verir. Hasta kendini göğüs büyütme ameliyatı olduktan sonra nasıl görüneceğini kendi gözleri ile öncesinde görebilir. Sonrasında doktor oluşturduğu strateji ile operasyonu planlar.

Buradaki en önemli şey hastanın göğüs büyütme ameliyatı sonrası doğal, simetrik ve diri görünümlü bir görüntüye sahip olmasının sağlanmasıdır.

Meme Büyütme Ameliyatları hastaların en çok memnun oldukları estetik operasyonların başında gelmektedir. Gelişen son teknoloji sayesinde ameliyat öncesi 3D simülasyon görüntüleri ile kendisini gördüğü şekilde doğal ve simetrik yeni ve başarılı bir şekilde büyütülmüş göğüsleri ile gördüğünde oldukça memnun olmaktadırlar.
 
Tecrübeli doktorlarımızın ve Estetik International’ın son teknolojik imkanları ile mükemmel sonuçları yakalamak artık çok kolay.

Kimler meme büyütme operasyonu yaptırabilir?

• Göğüslerinin büyüklüğünden memnun olmayanlar
• Göğüslerinde dolgunluk ve form kaybı yaşayanlar
• Göğüslerinde simetrik bozukluk olanlar
• Göğüslerinin boyutu sebebiyle özgüven sorunu yaşayanlar
• Farklı hastalıklar sebebiyle göğsünü ya da göğüslerini kaybetmiş olan hastalar

Göğüs Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

 Göğüs büyütme ameliyatları yapılmadan önce doğru şekilde planlanmalıdır. Bu noktada doktor tecrübesi ve son Teknolojiyi kullanmak oldukça önemlidir. İleri teknolojiyi kullanarak doktorlarımız titizlikle hangi hastaya nasıl bir yöntem ile hangi işlemlerin yapılacağı operasyonu planlar.
 
Sonrasında göğüs büyütme silikon implant ile mi yoksa Cihantimur Yağ Transferi ile mi işlem yapılmasının daha uygun olacağını ve nasıl bir görünüm kazanılacağı konusunun netleşmesi sonrası hasta ameliyata alınır.
 
Eğer göğüs büyütme ameliyatı silikon implant kullanılarak yapılacak ise hangi yöntem ile bu işlemin yapılacağına karar verilir. Bizim tercihimiz meme altından ince bir kesi ile işlemin gerçekleştirilmesidir. Böylece çok daha kolay hatasız kas altına ya da kas üstüne silikon implant yerleştirilmesi mümkün olabilir.
 
Meme altında doğal olarak oluşan çizgi üzerinden bir kesi ile bu işlemin yapılması izin gözükmesine doğal bir engel olur. Bunun dışında koltuk altından, göbek deliğinden ya da meme ucundan da işlem yapılabilir fakat çok daha sorunsuz olacağı için meme altından ince ufak bir kesi ile işlemin yapılması her zaman bizim tercihimiz olur.

Göğüs Silikonları Kaç Yıl Dayanır?

 Göğüs Büyütme Silikon implantların dayanma süreleri kişiye göre değişiklik gösterir. Uygulama yapılan hasta memnun ise görünümünde bir değişiklik yok ise kullanmaya devam edebilir. Yeni gelişen teknoloji sayesinde üreticiler oldukça uzun kullanım süreleri paylaşıyorlar bu ömür boyu da olabiliyor. Burada en önemli konu hastanın dış görünüşündeki memnuniyettir.
 
Eğer hasta dış görünümünden memnun ise silikon içeride gayet sağlıklı ve sağlam duruyordur bundan emin olabilir. Eğer yapılan spor ya da yaşam tarzına göre çok hareketlilik var ise buna bağlı görünüm sorunları 10-15 yıl içerisinde çıkabilir bu tür durumlarda müdahale edilerek gerekli işlemler yapılır ve hasta memnuniyeti devam ettirilebilir. Bu tür sekonder ameliyatları eskisi kadar çok yapılmasa da gerekli görüldüğü zaman yapılabilir.

X